Kadetky na Majstrovstvách Slovenskej republiky bojovali s Bratislavou o prvé body

16. 05. 2014 |

Prešov 16.-18. máj 2014

Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetiek

VK Iskra Hnúšťa – Slávia UK Bratislava

0:3 (-24,-21,-14)

M.Mrnková, M.Hochmannová, S.Vetráková, N.Klembuszová, I.Belicová, T.Štefániková (J.Pásztorová, L.Tokárová, L.Knechtová, L.Tomengová)

Hnúšťanky nastúpili na Majstrovstvách Slovenskej republiky v prvom zápase proti Slávii UK Bratislava s určitým rešpektom. Slávistky sa rýchle odpútali od Iskry a vysoko viedli. Iskra postupne sťahovala stratu a súperky dobehla, keď vyrovnala na 22:22. V závere Hnúšťanky nedotiahli do víťazného konca svoje snaženie. Druhý set sa odvíjal podobne, Iskra pustila zasa začiatok setu, postupne sťahovala vedenie súpera až na stav 19:21, keď súper dokončil set vo svoj prospech. V treťom sete sa však Hnúšťanky opustili a nezabojovali tak ako v prvých dvoch setoch a prehrali set výraznejším rozdielom, a tak i zápas 0:3.