VK ISKRA Hnúšťa – TJ Oravan Námestovo

3:0 (16,16,20) a 3:0 (11,7,20)

L.Sliacka,B.Sliacka,M.Mrnková,N.Václaviková,L.Tokárová,M.Hochmannová (N.Klembuszová, D.Dolezsová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, I.Pasiar

Domáce kadetky hoci nenastúpili zďaleka v ideálnej zostave, začali ako uragán, viedli 11:0. Všetci v hale si mysleli, že to bude veľmi rýchly proces, lenže to by sa domáce nesmeli prispôsobiť súperovi. Hnúšťanky začali predvádzať ľahkovážny, nedôsledný a málo nápaditý volejbal, čím dali súperkám ako-tak zdramatizovať zápas. Slabší výkon súperiek pôsobil ako vírus, ktorý napadol domáce hráčky. Domáce však, keď bolo potrebné, zabrali a povinné body si uhrali a prvý zápas vyhrali 3:0.

Druhý zápas začali domáce s väčšou chuťou a pozornosťou. Ukázali kto bude diktovať priebeh aj v druhom zápase. Bezproblémovo a vysoko vyhrali prvé dva sety 25:11 a dokonca 25:7. I v treťom sete domáce vysoko viedli 20:10. Tu odrazu prestali hrať a súperky sa doťahovali šnúrou deviatich bodov. Domáce sa zobudili a jednoduchými akciami dotiahli set do víťazstva, a tak i druhý zápas.