Kadetky nestačili odporovať domácim na Majstrovstvách Slovenskej republiky kadetiek

17. 05. 2014 |

Prešov 16.-18. máj 2014

Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetiek

ŠK ELBA Prešov – VK Iskra Hnúšťa

3:0 (12,23,19)

M.Mrnková, M.Hochmannová, S.Vetráková, N.Klembuszová, I.Belicová, T.Štefániková (J.Pásztorová, L.Tokárová, L.Knechtová, L.Tomengová)

Iskra nastúpila proti domácim s odhodlaním konečne zabodovať, lenže v prvom sete ťahali Hnúšťanky za kratší koniec. V druhom sete sa postupne od stavu 14:16 dievčatá sústredili a najmä vďaka servisu zvrátili stav až na 23:20. Následné pokazené podanie a Iskra sa znova ocitla v pozícii porazeného, keď set skončil 23:25. Možný zvrat sa nekonal. Pokazený záver setu ovplyvnil aj začiatok tretieho, keď Iskra prehrávala 2:9, set pokračoval zvyšovaním vedenia domácich až na 7:17. Hnúšťanky sa vzchopili a od stavu 16:21, postupne znížili na 19:22, znova pokazený servis a domáce potrestali zasa túto chybu a dotiahli set do víťazstva. Iskra prehrala aj tretí zápas a skončila v skupine so ziskom setu na štvrtom mieste. Iskra sa stretne poobede o1800 hod. v skupine o 5.-8. miesto pravdepodobne s PALAS VK Levice.