VK TASK Martin – VK ISKRA Hnúšťa

3:1 (20,-25,21,21) a 3:2 (-26,22,-24,18,13)

P.Kvetková, B.Sliacka, M.Mrnková, L.Tokárová, M.Hochmannová, N.Klembuszová

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, I.Pasiar

Hnúšťanky postihla doslova pohroma, keď ráno nastúpili kadetky poskladané zo šiestich dievčat a to dokonca v kádri nebola ani jedna nahrávačka. Niektorým nedovolila choroba nastúpiť, takže zostalo na obetavcoch pokúsiť sa zabojovať. Dievčatá si zo začiatku nedôverovali, zvykali si na nezvyklé postavenie, ale postupne sa dostali do tempa. Po prvom prehratom sete, začali hroziť domácim, získali niekoľkobodové vedenie. Pri stave 23:19 sa však zasekli a o víťazstvo v sete tuho bojovali, keď ho vyhrali 27:25. I v ďalších setoch Iskra viedla a sety pustila až v záveroch, keď im dochádzala presnosť a rozvaha pri zakončovaní.

Druhý zápas začala Iskra sústredenejšie, prvý set od začiatku mali dievčatá v rukách, lenže zasa v závere dovolili domácim set zdramatizovať. Po niekoľkých ťahaniciach Iskra set vyhrala 28:26. V druhom sete po niekoľkých pokazených loptách v závere setu nedokázali adekvátne odpovedať na súperov tlak a set prehrali 25:22. Tretí set znova rozbehli Hnúšťanky, bojovali a úspešne zakončovali svoje akcie. Najmä servis M.Mrnkovej, P.Kvetkovej a M.Hochmannovej robil súperkám problémy. Iskra viedla až 11-bodovým rozdielom, ale neskôr poľavením pozornosti  Iskra musela tuho bojovať o víťazstvo v sete. Iskra vyhrala set 26:24 a viedla na sety 2:1. Na dievčatách sa prejavila únava, zakončovanie akcií nemali už razantnosť a presnosť, takže celkom ľahko domáce vyrovnali stav zápasu na 2:2. Piaty rozhodujúci skrátený set Iskra začala veľmi zle, prehrávala 8:2, 9:3. Dievčatá sa však ešte raz zdvihli a zvrátili nepriaznivý stav na stav 13:11 a Iskra mala za tohto stavu i podanie. Lenže pokazené podanie do siete, útok do siete a stav bol 13:13. Iskra nenašla už dostatok síl na ďalší zvrat a prehrala po tuhom boji 3:2.

Dievčatá si však zaslúžia minimálne pochvalu, že sa nevzdali ani za takého stavu, bez nahrávačky i ďalšej striedajúcej hráčky a pokúšali sa i tak o víťazstva.