OM SR kadetky – juh

VK ISKRA Hnúšťa – VK Milanotrade Banská Bystrica

1:3 ( -11,23,-16,-14) a 1:3 (22,-18,-22,-24)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, ,P.Kvetková,M.Hochmannová, M.Jakubcová, liberka Lucia Tokárová  (S.Hosťovecká, Lenka Tokárová, S.Vetráková, T.Štefániková)

Kadetky Iskry vstúpili do nového ročníka súťaže dvoma prehrami s VK Milanotrade Banská Bystrica. Úvod zápasu sa hráčkam Iskry vôbec nevydaril. Kopili jednu chybu za druhou, čo hosťujúce hráčky využili a s prehľadom vyhrali prvý set. Druhý set už bol vyrovnanejší. Aj keď sa hráčky Iskry druhý set vyhrali ich hra nebola dobrá. Veľa pokazených podaní všetkých hráčok a slabá hra v poli znamenala prehru v ďalších dvoch setov a tým aj zápasu 1:3.

Druhý zápas mal podobný priebeh. Prvý set kadetky z Hnúšte vyhrali. V ďalšom priebehu zápasu kopili veľa vlastných chýb. Súper vyhral nasledujúce dva sety pomerne hladko. Štvrtý set mala po celý čas v rukách Iskra. Dievčatá vyhrávali mali aj dva setbaly, ale koncovka setu po zbytočných chybách na príjme ich stála víťazstvo v sete. Súper vyhral set 26:24 a tým aj zápas 3:1.

Dievčatám snahu nemožno uprieť, ale nekoncentrovanosť v niektorých fázach zápasu vytknúť určite treba. Súper bol výškovo úplne niekde inde ako naše hráčky, ale pri väčšej pozornosti a bojovnosti bol zdolateľný. Zo zápasu sa treba poučiť a už o týždeň sa treba dobre pripraviť na hráčky z Krupiny.