Kadetky potvrdili svoje kvality na horúcej Detvianskej pôde

23. 03. 2014 |

M SR OM  kadetky I. trieda

MVK Detva – VK Iskra Hnúšťa

1:3 (17,-20,-19,-12)  a 1:3 (-15,22,-13,-23)

Iskra:

M.Mrnková, M.Hochmannová, J.Pásztorová, N.Klembuszová, L.Tokárová, T.Štefániková (D.Lacková, G.Balciarová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Kadetky Iskry cestovali na horúcu pôdu do Detvy. Hráčky Iskry nastúpili opäť v pozmenenej zostave keďže I.Belicová a S.Vetráková majú menšie zdravotné problémy. Prvý set vyznel jasne pre domáce hráčky. Koniec setu však už ukázal zlepšenie v radoch Iskry. Po zlepšenej hre a najmä bojovnosti sa výsledok hneď dostavil. Druhý a tretí set mal podobný priebeh. Hráčky Iskry si však svoj náskok stále udržiavali a do konca setov. Štvrtý set úplne ovládli naše hráčky a set ako aj zápas vyhrali.

Do druhého zápasu sme nastúpili opäť pozorne a hravo sme ho vyhrali. Druhý set po nedorozumeniach najmä v poli a niekoľkých pokazených podaniach set v koncovke vyhrali domáce hráčky. Tretí sme opäť jasne dominovali. Štvrtý set bola dráma až do konca, ktorú sme aj zo šťastím vyhrali keď v koncovke sme už prehrávali 23:20.

Dievčatá musím za ich bojovnosť pochváliť. Víťazstvá si veľmi vážim, lebo dievčatá bojovali nielen zo sebou a so súperom ale v niektorých fázach zápasu aj s divákmi, ktorý im úplne zbytočne nadávali.