VK Iskra Hnúšťa – MVK Detva

3:1 (23,15,-17,23) a 3:2 (24,-27,24,-17,8)

Iskra :

T.Štefániková , M.Hochmannová, N.Klembuzsová , S.Vetráková, L.Tokárová, I.Belicová  (J.Pásztorová)

Kadetky Iskry nastúpili na svoj dvojzápas opäť nie v najsilnejšom zložení. Úvod prvého zápasu patril domácim hráčkam. Prvý set vyhrali v koncovke. Druhý mali vo svojich rukách hráčky Iskry po celý čas a len chyby v závere setu umožnili hráčkam z Detvy skorigovať stav. Tretí set po nepochopiteľných chybách vyhrali hráčky hostí. Štvrtý set sa jasne vyvíjal v prospech hráčok Detvy. Tie vyhrávali po celý set až do stavu 23:19. Potom domáce hráčky zabrali a výborným servisom Štefánikovej a výborným výkon M.Hochmannovej na sieti priniesli zvrat a domáce otočili zápasové skóre vo svoj prospech a set vyhrali a tým aj zápas 3:1.

Druhý zápas bol ešte vyrovnanejší ako ten prvý. Prvý set vyhrali domáce hráčky aj keď set opäť otáčali iba v jeho závere keď už prehrávali 24:21. Druhý set mal podobný priebeh ako ten prvý. Hosťujúce hráčky vyhrávali celý set, domáce len doťahovali skóre, ale aj keď skóre vyrovnali na 24:24 záver so šťastím vyhrali hráčky Detvy. Tretí set bol na vlas rovnaký online casino ako predošle dva. Domáce len doťahovali skóre po celý set ale záver im opäť patril. Už keď sa zdalo, že by body mohli ostať doma opak bol pravdou. Štvrtý set domáce hráčky znova svojou zlou hrou umožnili hráčkam hostí vyrovnať stav na 2:2. Piaty set však domáce hráčky nepustili zo svojich rúk. Rýchlo vyhrávali 6:0 a svoj náskok si udržali po celý set a set nakoniec vyhrali 3:2.

Hra dievčat nebola dobrá. S hrou družstva som sklamaný chýbal pohyb a najmä hra na sieti nebola dobrá. Jediným uspokojením bol výkon kapitánky M.Hochmannovej, ktorá dala väčšinu bodov Iskry. K jej výkonu sa pridala nahrávačka T.Štefániková. Ostatné dievčatá aj keď bojovali nepodali dobré výkony.