OM SR kadetky

MŠK Žiar nad Hronom – VK ISKRA Hnúšťa

1:3 (22,-13,-14,-17) a 1:3 (-15,20,-15,-21)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Hochmannová, M.Mrnková, L.Tokárová, P.Kvetková, libero M.Jakubcová (S.Hosťovecká)

V ďalšom kole cestovali kadetky Iskry za svojim súperom do Žiaru nad Hronom. Vo veľkej zime v telocvični sa družstvo pomaly rozbiehalo, čo bolo evidentné v prvom sete, keď nezachytilo úvod stretnutia a tým umožnili domácim hráčkam vyhrať prvý set. Do druhého setu už vstúpili dievčatá oveľa lepšie, ale najmä pozornejšie. Jasne diktovali priebeh hry čo sa prejavilo aj na skóre. Set vyhrali 25:13. Aj tretí set sa vyvíjal jasne v prospech Iskry. Dobré podanie a výkon smečiarky L.Tokárovej nedovolil domácim hráčkam vôbec nič a dievčatá set vyhrali 25:14. Do štvrtého dejstva znova vstúpili nepozorne. Domáci si ľahko vybudovali niekoľko bodový náskok. Po oddychovom čase sa dievčatá prebrali casino skóre dotiahli a závere setu už nedovolili domácim pomýšľať na ďalší set. Set vyhrali 25:17 a zápas 3:1.

Druhý zápas sa začal vyvíjať veľmi dobre pre hráčky Iskry. Výborným podaním si budovali náskok po celý prvý set, ktorý vyhrali 25:15. Druhý set však opäť nezvládli. Jedna chyba za druhou im neumožňovala držať so súperom krok. Domáce hráčky to využili a set po našich hrubých chybách vyhrali. V treťom sete a opäť ukázalo, že keď sa hráčky sústredia len na hru dokážu vyhrať s každým súperom. Domácim nedovolili prakticky nič a set vyhrali 25:15. Veľké výkyvy v jednotlivých setoch sa ukázali aj vo štvrtom sete. Domáce hnané domácim obecenstvom zažali veľmi dobre. Výborným podaním odskočili až na rozdiel desiatich bodov. Po prestriedaní sa hra zlepšila dievčatá spozorneli a náskok ukrajovali po jednom bode. Od stavu 17:17 však niekoľkými výbornými podaniami M.Mrnkovej odskočili domácim na rozdiel štyroch bodov čo si udržali až do konca a zápas vyhrali 3:1

Dievčatám patrí poďakovanie za predvedený výkon. Potešením pre trénerov bol najmä výkon Lucií Tokárovej, ktorá z libera zaskočila na smečiarsky post a počínala si veľmi dobre.