Kadetky si vybojovali dôležité štyri body na Liptove

06. 03. 2016 |

kadetkyM SR OM  kadetky II. trieda

ŠKM Liptovský Hrádok – VK Iskra Hnúšťa

2:3 (-22,14,20,-22,-14) a 2:3 (18,-22,13,-19-8)

Iskra:

N.Hroncová, N.Rapčanová, L.Tomengová, G.Balciarová, M.Krajčiová, L.Knechtová, libero T.Vetráková (J.Bobáková, D.Turoňová)

Tréneri: I.Pasiar, M.Piliš

 

Kadetky Iskry nastúpili na svoj dvojzápas na horúcej pôde Liptovského Hrádku. Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas o čom svedčia výsledky setov a najmä celkové skóre. Vstup do zápasu mali lepší hráčky Iskry, keď prvý set si ustrážili a vyhrali ho. Potom to bolo ako na hojdačke. Ľahké chyby na oboch stranách zápas ešte viac zdramatizovali. Koncovku druhého a tretieho  setu si však lepšie ustrážili domáce hráčky, vyhrali ich. Ďalší set však opäť patril hráčkam Iskry a musel rozhodovať piaty set. Ten bol znova ako na hojdačke, ale so šťastným koncom pre hráčky Iskry.

Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh ako prvý. Družstvá sa striedali vo vedení po celý čas. Aj keď mali domáce hráčky mierne navrch, hráčky Iskry nezložili zbrane a dokázali veľmi nepriaznivý stav otočiť vo svoj prospech. Dve výhry sú veľmi cenné. Opäť sa ukázalo, že sa netreba vzdávať ani za nepriaznivého stavu. Družstvo vo veľkej miere potiahla L.Tomengová ktorá dala väčšinu bodov Iskry. Ale za uznanie stojí aj výkon liberky T.Vetrákovej a nahrávačky N.Rapčanovej. Ostatne dievčatá zahrali svoj priemer.