TJŠK VK Krupina – VK ISKRA Hnúšťa

3:2 (-26,-25,19,23,9) a 3:2  (17,-24,-18,15,9)

L.Sliacka,B.Sliacka,P.Ďurišová,N.Václaviková,P.Kvetková,M.Hochmannová,liberka L.Tokárová  (M.Jakubcová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, I.Pasiar

Hnúšťanky zohrali dva päťsetové duely a v oboch mali osud zápasov vo svojich rukách. Prvý zápas sa ťahal v dramatických záveroch prvých dvoch setov, ktoré šťastne dokončili Hnúšťanky. Škoda, že poľavili v bojovnosti. Dievčatá sa nevyhli ľahkovážnym zásahom, ktoré postavili na nohy domáce v treťom sete. Štvrtý set rozohrali výborne Hnúšťanky, keď viedli na sety 2:1 a 22:16. Od tejto chvíle sa akoby dobre zabehnutý stroj zasekol, nepomohli oddychové časy a striedania. Takmer vyhratý set i zápas získalo domáce bojovné družstvo, ktoré jasne dominovalo v piatom skrátenom sete a zápas tak domáce vyhrali za poldruha hodiny 3:2.

Sklamanie z prvého zápasu sa snažili Hnúšťanky odčiniť v druhom zápase, ktorý však začali rozpačito a prvý set prehrali. Následne sa zahryzli do zápasu a dva nasledujúce sety si pripísali na svoje konto Hnúšťanky, ktoré tak zvrátili priebežný stav na 2:1. Lenže zasa sa opakoval priebeh z prvého duelu a domáce bez väčšieho úsilia kontrolovali priebeh zápasu, ktorý zasa vyhrali po dvoch hodinách 3:2.

Hnúšťanky, väčšinou zastúpené staršími žiačkami, hoci ukázali bojovnosť a hravosť, sa nevyhli v rozhodujúcich momentoch chybám, ktoré ich stáli drahocenné body, chýbajúce k víťazným koncovkám.