M SR OM kadetky – play off

ŠK ŽU Žilina – VK Iskra Hnúšťa

3:0 (15,24,21) a 2:3 (-26,19,-17,23,-8)

M.Mrnková, M.Hochmannová, B.Sliacka, J.Pásztorová,T.Štefániková, B.Žúdelová (S.Alcnauerová, I.Belicová)

V play off  kadetiek hrali hráčky Iskry v Žiline, kam vycestovali hráčky Iskry iba so staršími žiačkami, ktoré hrali svoj zápas pred nimi. Úvod zápasu to aj potvrdil keď sa dievčatá na ihrisku museli trocha zohrať. Domáce jasne vyhrali prvý set. Od tohto stavu to bol úplne vyrovnaný zápas vo všetkých setoch, ba čo viac, v niektorých vyhrali hráčky Iskry aj výraznejším rozdielom. Aj keď prvý zápas prehrali hladko 3:0 dievčatá musím pochváliť za príkladnú bojovnosť a nasadenie s akým hrali zápas.

Druhý zápas hráčky Iskry vyhrali 3:2 čo bolo veľkým prekvapením. Dievčatá si však za svoj výkon zaslúžili vyhrať. Druhý zápas patril celý im, škoda štvrtého setu keď už vyhrávali 23:18, ale skúsenejšie domáce aj tak set vyhrali. Piaty rozhodujúci set úplne ovládli kadetky Iskry a po dvoch hodinách zápas vyhrali.

Dievčatám musíme vyjadriť veľké poďakovanie za prístup k hre a za bojovnosť. Zvlášť však tréneri chcú poďakovať hráčkam M.Mrnkovej, M.Hochmannovej, B.Sliacke, J.Pásztorovej, za príkladný postoj ku klubu, keď ani nie za 15 hodín odohrali tri veľmi ťažké dvojstretnutia. Najskôr v piatok večer hrali za juniorky  potom v sobotu ráno za staršie žiačky v Žiline a hneď po tomto stretnutí hrali za kadetky.