Liptovčanky zdolali Hnúšťanky v kadetskej súťaži

VK ISKRA Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok

0:3 ( -15,-20,-14) a 1:3 (17,-23,-19,-10)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, Z.Vojteková ,P.Kvetková,M.Hochmannová,liberka L.Tokárová  (M.Jakubcová, N.Václaviková, D Dolezsová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, I.Pasiar

Hnúšťanky podali dva rozdielne výkony. V prvom stretnutí ich hra bola nesúrodá, málo nápaditá a nedôrazná na sieti. Druhé družstvo súťaže hralo sústredene a svojimi vysokými blokmi vzali vietor z plachiet domácim hráčkam. K tomu sa pridružilo i niekoľko vlastných nevynútených chýb, čo zapríčinilo daný výsledok. Dievčatá sa aj psychicky podali, nebojovali tak ako sme zvyknutí.

Druhý zápas však ukázal, že vedia hrať pekný volejbal. Domáce začali hrať sústredene, smelo. Súper zostal prekvapený, prestalo sa mu dariť, čo využili domáce na víťazstvo v sete. Druhý set však začali nesústredene, súper viedol 4:0. Domáce sa začali doťahovať a hru vyrovnali za stavu 19:19. Škoda, že následne sa domáce dopustili niekoľkých chýb, čo ich stálo set. Tretí set začali domáce znova smelo s odhodlaním vyhrať set, lenže od stavu  13:10 pre domáce sa Hnúšťanky dopustili štyroch vlastných nevynútených chýb. To dostalo znova súpera do hry, ktorý to využil a dotiahol hru do víťazstva. Posledný set sa psychicky domáce zrútili, prestali bojovať a ich odovzdaný výkon znamenal stratu štvrtého setu a tak i víťazstvo v duhom zápase súperiek 3:1.