Liptovský Hrádok si vybojoval prvenstvo vo finále so Žiarom nad Hronom

10. 06. 2019 |

V sobotu 8. júna 2019 sa odohral finálový turnaj Slovenského pohára žiačok oblasti Stred za účasti siedmich družstiev, VK TASK Martin sa nedostavil.

Domáce dievčatá sa stretli v prvom stretnutí s rezervou Žiaru nad Hronom, ktoré zdolali 2:0, po ťažkom rozbiehaní v prvom sete. Druhý zápas s Banskou Bystricou bol rozhodujúci pre postup medzi prvú štvorku, čo zabezpečovalo účasť na celoštátnom finále Slovenského pohára. Hneď v úvode sa zranila kapitánka družstva E.Boľfová, čo poznačilo družstvo, ktoré sa herne nepozbieralo. V poslednom stretnutí s nekoršími víťazkami Liptovským Hrádkom sa niesol v rozdielnom podaní, keď prvý set domáce od začiatku ťahali za kratší koniec, druhý set dlhšie a jasne viedli. Lenže nádej, že stav vyrovnajú sa neskôr rozplynula a prehra 0:2 určila domácim dievčatám tretiu nepostupovú priečku.

VK Iskra Hnúšťa: E.Boľfová, K.Sojková, K.Jozefíková, M.Randisová, N.Michalková, T.Vrábľová, K.Svinčiaková, T.Kováčová, N.Antalová, A.Sabacká, V.Lubajová

Pre domáce družstvo to bola rozlúčka so sezónou. Ďakujeme im za pekné štvrté miesto v I.triede starších žiačok, ktoré si vybojovali v túto sezónu.