1:3 (-21,17,-20,-12) a 3:1 (-21,17,18,11)

Iskra A:

L.Tomengová, P.Papová, T.Vetráková, N.Rapčanová, M.Krajčiová, N.Hroncová (J.Klincková, I.Kasáčová, K.Sojková, M.Sojková)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Hnúšťanky nastúpili na svoj prvý tohto sezónny zápas s určitým rešpektom, pretože v sobotu s rivalom s Poltára utŕžili prehru na turnaji. Po prehratom prvom sete, ktorý dievčatá hrali bojazlivo, s množstvom nevynútených chýb sa pozbierali a druhý set presvedčivo vyhrali. Škoda, že Hnúšťanky naďalej kopili vlastné chyby v poli, najmä na prihrávke a servise. V podstate sa Hnúšťa položila sama a nechala hrať súperky, ktoré zaslúžene vyhrali prvý zápas 3:1.

Druhý zápas zasa začal nemasno-neslano a odvíjal sa ako prvý. Poltár viedol 1:0, Hnúšťa vyrovnala na 1:1. Potom však Hnúšťanky spozorneli a zlepšili podanie i hru v poli. Víťazstvo v druhom stretnutí dokázalo, že dievčatá vedia hrať volejbal, len ich treba k tomu často dohnať. Ďakujeme im za prvé body a držíme im palce do ďalších bojov.