Mladšie žiačky štvrté na XVI. Ročníku volejbalového turnaja

O Pohár primátora mesta Rimavská Sobota

P.Papová, D.Lacková, P.Vetráková, L.Tomengová, R.Vojteková, L.Knechtová, (T.Vetráková, N.Rapčanová, M.Krajčiová, K.Sojková, J.Albertová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Mladšie žiačky sa zúčastnili turnaja, na ktorom si zmerali sily so súperkami. V podstate možno vyjadriť uspokojenie nad výkonmi dievčat, až na výpadky v dvoch setoch, ktoré idú na vrub nekoncentrovanosti ,malej bojovnosti družstva a najmä pokazenému servisu. V prvom stretnutí sa stretli so žiačkami domáceho VK Slovan Rimavská Sobota, ktoré sa pripravovali na turnaji na baráž starších žiačok. Hnúšťanky hrali s nimi vyrovnanú partiu, najmä v prvom sete, keď sa držali súperky pri sebe až do záveru setu. Strata prvého setu ide jednoznačne na konto na nekonečné množstvo pokazených servisov. V druhom sete sa vymenili na palubovke ďalšie hráčky Iskry a domáce jasne dominovali na palubovke. Druhý zápas, tiež proti staršiemu družstvu zo Žiaru nad Hronom, bol na slušnej úrovni. V oboch setoch si však radosť pokazili Hnúšťanky samé, zasa zásluhou pokazených podaní, a to v jasnom vedení v závere setov. Tretí zápas proti Zvolenu bol jasne v réžii Iskry, ktorá bez väčších problémov zvládla hru s lavičkou. Posledný zápas proti starším žiačkam z Miskolca Iskra začala katastrofálne, keď prvý bod získala až za stavu 0:20. Po dohováraní a “umývaní hláv“ druhý set Hnúšťanky vyhrali na 14 bodov, keď ukázali svoju krajšiu tvár. O víťazovi zápasu rozhodoval tretí skrátený set, v ktorom sa rozhodovalo až v závere, keď pri diskutabilných loptách za stavu 14:13 pre Iskru, boli prisúdené body súperkám, ktoré vyhrali set 16:14, a tak i zápas 2:1. Dievčatá pri snahe a koncentrovanosti sú schopné podať slušný volejbalový výkon, lenže nie sú všetky schopné udržať samé seba v strehu na palubovke bez dôrazného upozorňovania z lavičky. Často sa odpútavajú od hry a následne produkujú zbytočné chyby. Ďalší test ich športových a morálnych schopností čaká dievčatá 10.-12. 5.2013 v Přerove. Držíme im palce a prajeme veľa chuti, odhodlanosti a šťastia v ďalších bojoch.

Výsledky Iskry na turnaji:

VK Iskra Hnúšťa – VK Slovan Rimavská Sobota                           0:2 (-22,-13)

VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom                                    0:2 (-23,-24)

VK Iskra Hnúšťa – TJ Slávia TU Zvolen                                        2:0 (13,14)

VK Iskra Hnúšťa – VSC MISI Miskolc                                         1:2 (-3,14,-14)