Mladšie žiačky premiérovo v II. triede starších žiačok sa podelili so Žilinčankami

08. 10. 2011 |

OM SR staršie žiačky II. trieda

VK Iskra Hnúšťa B – ZŠ Martinská B Žilina

0:3 (-26,-15,-22) a 3:0 (11,23,22)

 

Iskra B:

N.Perenčayová, B.Humenová, K.Starovecká, D.Ďurianová, D.Lacková, L.Krajčiová (P.Vetráková, R.Vojteková, I.Masárová, L.Knechtová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, M.Šuniarová, D.Školníková

 

Mladšie žiačky Iskry nastúpili na svoj prvý historický majstrovský zápas v II. triede starších žiačok. Po nervóznom začiatku sa otriasli a začali bodovať. Prvý set sa v závere prehupoval z jednej strany na druhú. Iskra nevyužila setbal za stavu 25:24. V tomto stretnutí sa ukázala neskúsenosť Hnúšťaniek, ktoré veľmi chceli, ale nohy ich neposlúchali. Víťazstvo súperiek bolo zaslúžené, hoci domáce dievčatá ukázali pár volejbalových akcií. V zápase sa vystriedali všetky hráčky, čo bolo pozitívum stretnutia.

Do druhého zápasu nastúpili Hnúšťanky viacej skoncentrované, najmä na podaní a v poli, čo sa hneď aj ukázalo. Iskra jednoznačne dominovala a vyhrala svoj prvý set. Dievčatá pokračovali aj v ďalších setoch vo svojej hre a kontrolovali priebeh zápasu, hoci sa súper v záveroch setov doťahoval na nich.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu za svoj výkon najmä v druhom stretnutí, kde ukázali, že sa z nich môžu v budúcnosti stať nádejné volejbalistky, len vydržať v nastúpenej práci.