Mladšie žiačky si v tuhom boji vydobili jedno dvojbodové víťazstvo

VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár

3:2 (19,-20,17,-18,9) a 1:3 (-11,24,-19,-13)

L.Javorová, N.Michalková, N.Piaterová, S.Lauríková, E.Boľfová, Z.Ridzoňová (E.Pastorková,  V.Bubelíniová, K.Svinčiaková, T.Vrábľová)

Tréneri: Š.Majeský, S.Tomčík

Najmladšie Hnúšťanky ukázali v súboji s Poltárom, svoje dve tváre. Najskôr, že vedia hrať a bojovať a na druhej strane, že sa vedia veľmi opustiť a poddať súperovi bez boja. Prvé stretnutie bolo ako na hojdačke. Po prvom vyhratom sete, akoby sa uspali a nechali súpera hrať. Následne sa však sústredili a peknou i pestrou hrou sa ujali znova vedenia 2:1. Lenže zasa vlastnými chybami a bojazlivosťou pustili set. Piaty rozhodujúci set však držali pevne vo svojej réžii a zápas vyhrali po takmer dvojhodinovom boji 3:2.

Druhý zápas akoby  prišli celkom iné Hnúšťanky a hneď prvý set vysoko prehrali a nepomohli ani striedania či oddychové časy. Hoci Iskra vyrovnala po tuhom boji na 1:1, ale to bolo všetko. V ďalších setoch sa dievčatá snažili, ale hra im nešla a tiež sa báli pokaziť.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu za bojovnosť, ale musia sa v nasledovných zápasoch vyvarovať jednoduchých chýb, ktoré  idú na vrub ustráchanosti a nedôvery vo vlastné schopnosti. Najbližšie vycestujú za súperom do Krupiny.