Mladšie žiačky si zaslúžene pripísali šesť bodov v súboji so Žiarom

24. 02. 2013 |

M SR OM mladšie žiačky – juh

VK ISKRA Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom

3:0 (12,22,19) a 3:1 (-23,14,18,22)

Iskra:

G.Balciarová, P.Papová, P.Vetráková, L.Tomengová, T.Vetráková, R.Vojteková (M.Ďubeková, N.Rapčanová, Z.Slatinská, J.Albertová, K.Sojková, T.Hanesová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Mladé Hnúšťanky konečne potvrdili svoju stúpajúcu formu aj proti kvalitnému súperovi svojej hlavnej súťaže. V prvom zápase sústredenou hrou v poli a na podaní nedali súperovi šancu pomyslieť na lepší výsledok. Do druhého zápasu nastúpili domáce nesústredené, nekoncentrované na hru, čo sa objavilo aj na skóre. V prvom sete sa podarilo dotiahnuť sa na súpera v koncovke, ale vlastnými chybami, najmä veľkým množstvom pokazených servisov sa dievčatá pripravili o set. Potom sa však znova skoncentrovali, hrali si svoju hru a dotiahli zápas do víťazstva. Hoci v závere štvrtého setu sa obávali dievčatá o víťazstvo a kopili chyby, ale aj s pomocou súpera si pripísali do tabuľky šesť bodov.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu za bojovnosť, ale netreba zakrývať chyby, ktoré sú na palubovke. V tréningu je potrebné odstrániť najmä pohyb k lopte, sústredenosť na hru, čím získajú sebadôveru, ktorú si často nahlodajú nevyspytateľnými chybami. Zostáva ešte pár kôl do konca súťaže a je potrebné ešte zabojovať odhodlaným výkonom.

foto M.Kušpál