Mladšie žiačky so slabým výkonom nestačili na súperky

VK Slovan Rimavská Sobota – VK ISKRA Hnúšťa

3:0 (7,20,17) a 3:0 (10,21,10)

D.Lacková, P.Papová, L.Tomengová, P.Vetráková, L.Knechtová, T.Hanesová, (N.Rapčanová, M.Ďubeková, K.Sojková)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Iskra začala svoj štvorzápasový maratón veľmi zle, nekoncentrovane a bez záujmu. Domáce doslova sfúkli dievčatá na sedem bodov, keď sa nenašla ani jedna hráčka, ktorá by bola schopná odporovať domácim. V druhom sete Iskra zdvihla hlavu a zdalo sa, že nastane zvrat v zápase. Počas druhého set viedla Iskra o 5-6 bodov, lenže následne sa dievčatá zasekli a odovzdali sa domácim, ktoré si zaslúžene pripísali víťazstvo v sete 25:20. Dievčatá sa nevyhli jednoduchým chybám, hrali bez zápalu a odovzdane, s veľkou mierou nevynútených chýb, ktoré snáď nerobili ani na jeseň. Druhý zápas mal podobnú réžiu, keď Hnúšťanky kládli aký-taký odpor zasa len v druhom sete. Domáce družstvo jasne dominovalo a zaslúžene vyhralo oba zápasy. Kladom môže byť jedine útecha, že si zahrali mladé dievčatá, ktoré budú tvoriť družstvo nasledujúce dve sezóny.