OM mladšie žiačky – IV. finálový turnaj, Hnúšťa

1. VK Púchov A – VK ISKRA Hnúšťa A

1:2 (13,-23,11)

S.Vetráková, B.Žúdelová , N.Perenčayová, V.Sliacka, B.Humenová, K.Šulyoková, libero – D.Ďurianová (N.Brndiarová, K.Starovecká, D.Lacková)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, M.Šuniarová, D.Školníková

Mladšie žiačky v nedeľu ukončili svoju tohtoročnú dlhú sezónu, ktorá trvala od začiatku októbra po druhú májovú nedeľu. Hnúšťanky sa úspešne zhostili bojov o striebro, hoci si túto cestu samé sťažili svojou nepozornosťou a kolísavým výkonom. V prvom sete jasne a vysoko porazili súperky z Krupiny. V druhom sete po niekoľkobodovom vedení došlo k striedaniu a to narušilo koncentráciu domácich dievčat, ktoré sa nedali dokopy a prehrali set. Rozhodol tretí skrátený set, ktorý už jasne domáce vyhrali. S Krupinou tak uzavreli svoju finálovú bilanciu na tri víťazstvá a jednu prehru. Nasledoval duel s prvým Liptovským Hrádkom, v ktorom dievčatá ukázali pekný volejbal i snahu, ale chyby a nerozhodnosť na sieti v závere im nedovolili zvíťaziť. Dievčatá viedli oba sety až takmer do záveru, ktorý však patril v oboch prípadoch súperkám, a teda prehrami 24:26 a 23:25 si Hnúšťanky uzavreli finálovú bilanciu s Liptovčankami na jedno víťazstvo a tri prehry. Nasledoval posledný zápas v boji o striebro s Púchovom, v ktorom Iskra vykročila rozhodným a jasným výkonom, čo znamenalo vysoké víťazstvo v sete 25:13. Zasa sa objavila stará choroba, poľavenie v sústredenosti, nerozhodnosť pri prihrávke a na sieti znamenali tuhý boj v závere setu, ktorý vyznel pre Púchov a prehra Iskry 23:25. Rozhodovalo sa v treťom skrátenom sete, ktorý si už nedali Hnúšťanky ujsť a vyhrali set 15:11, zápas 2:1. S Púchovom si uzavreli aktívnu finálovú bilanciu na tri víťazstva a jednu prehru.

Všetky dievčatá si zaslúžia pochvalu za svoj výkon a bojovnosť vo finálových bojoch. Strieborné medaile, ktorými ich dekoroval predseda KV SVF Banská Bystrica Štefan Bukviar im zaslúžene patria, ale zároveň i zaväzujú k ďalšiemu intenzívnemu tréningu, pretože z ich radov rastú Hnúšti nové volejbalistky. Škoda len, že Iskra nenastúpila nikdy v plnej sile a tým sa pripravila o tuhší boj o zlatú priečku. Tieto mladšie žiačky len začínajú volejbalovú kariéru, takže im prajeme veľa zdravia, pevnú vôľu a chuť na ich volejbalovej ceste. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu nášho VK Iskra Hnúšťa a tiež i mesta Hnúšťa.