Mladšie žiačky sú zatiaľ vo finále druhé

OM mladšie žiačky – II. finálový turnaj, Krupina

1. VK Púchov A – VK ISKRA Hnúšťa A

0:2 (-21.-23)

S.Vetráková, B.Žúdelová , N.Perenčayová, D.Lacková, V.Sliacka, B.Humenová (D.Ďurianová, K.Starovecká)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, M.Šuniarová

Hnúšťanky sa tentoraz pripravili o dačo lepšie na II. finálový turnaj mladších žiačok. V prvom stretnutí nedali domácim šancu, po celý čas kontrolovali priebeh setov a tak vrátili súperkám prehru z minulého týždňa, tentoraz víťazstvom 2:0. Dievčatám pred druhým zápasom znova nedošlo, že sa treba sústrediť na zápas. V druhom stretnutí im  trvalo takmer celý prvý set, pokiaľ si uvedomili, že sú na ihrisku. Liptovčanky kvalitne servovali, čo robilo rozhádzaným Hnúšťankám veľké problémy. Druhý set bol už o inom. Rozhodovalo sa v závere, keď mali viac šťastia súperky a vyhrali tak 2:0, týmto vrátili prehru Hnúšti z Púchova. V treťom zápase to bol boj, kto urobí viacej nevynútených chýb a kto je nebezpečnejší na podaní. Iskra nepodala svoj optimálny výkon, trápila sa. Púchovčanky v oboch setoch viedli vždy po 18 až 20 bod, potom sa podarilo Iskre prelomiť bariéru nepodarkov a zabodovať. V dramatickom závere i po niekoľkých vlastných chybách dotiahli Hnúšťanky zápas do víťazného konca 2:0, čím sa im podarila odveta za prehru v Púchove. Dievčatá po dvoch turnajoch sa posunuli na priebežnú druhú priečku, ktorú budú obhajovať o týždeň na Liptove.

Konečné rozhodnutie padne 13.5.2012 v Hnúšti, kde sa finálová série končí a budú dekorovaní víťazi v kategórii mladších žiačok.