MVK Detva B – VK Iskra Hnúšťa B

3:1 (6,21,-18,13) a 3:2 (-18,-26,9,19,14)

P.Papová, L.Tomengová, P.Vetráková, T.Vetráková, R.Vojteková, N.Rapčanová (M.Ďubeková, Z.Slatinská, K.Sojková)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Iskra proti starším a vyspelejším súperkám podala výborný výkon, najmä v druhom stretnutí, keď dievčatá siahali proti favoritovi stretnutia po víťazstve. Prvé stretnutie začalo veľmi zle a prvý set skončil riadnym výpraskom. Konečne však padli slová na úrodnú pôdu a dievčatá zabrali, ukázali svoju krajšiu tvár. Postupne sa rozohrali, začali si veriť a výsledok sa ukázal v podobe vyhratého tretieho setu. Iskra si sama sťažovala cestu k lepšiemu výsledku vlastnými chybami a nepozornosťou.

Druhé stretnutie začali dievčatá sústredenejšie, spomenuli si na to čo majú natrénované, čo zapríčinilo vedenia 2:0 na sety. Potom si nevedeli poradiť s kvalitným servisom domácich, z čoho vzišlo vyrovnanie na 2:2. Piaty set sme začali vynikajúco, Iskra viedla 9:2, 10:4,13:7, ale prílišná obava o výsledok a snaha vyhrať nad staršími súperkami zväzovala ruky a nohy hráčkam na palubovke. Chýbala skúsenosť a rozvaha. Hoci dievčatá prehrali, takmer vyhratý zápas, zaslúžia si pochvalu a povzbudenie do ďalších bojov. Veľkou oporou boli najmä P.Papová a P.Vetráková.

Je potrebné, aby dievčatá častejšie zopakovali podobný výkon a k nim sa pridali ďalšie.