Mladšie žiačky vybojovali bod u lídra súťaže

TJŠK VK Krupina A – VK ISKRA Hnúšťa

3:2 (22,18,-18,-22,9) a 3:1 (24,19,-17,17)

D.Lacková,, G.Balciarová, P.Papová, P.Vetráková, L.Tomengová, T.Vetráková (M.Ďubeková)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Iskra na pôde lídra súťaže podala svoj najvolebalovejší výkon sezóny, hoci vycestovali len siedmi. Dievčatá mohli ešte viac prekvapiť favorita stretnutia, ale počas celého dvojstretnutia sa nenašla celá šestka, ktorá by spoločne zabrala. Vždy na palubovke boli niektoré dievčatá, ktoré akoby v istých momentoch nechceli domáce potrápiť. V prvom stretnutí trestuhodne zahodili šancu vyhrať prvý set a keď sa spamätali prehrávali už 0:2. Potom však ukázali kvalitný volejbal a úspech sa dostavil, Iskra vyrovnala stav na 2:2. Škoda, že na rozhodujúci krok dievčatám nezostalo najmä psychických síl. Druhé stretnutie začala Iskra vedením po celý prvý set, ale v koncovke prepustili výhru vlastnými chybami domácim. O zvrat sa pokúsili v treťom sete, ktorý iskra bezproblémovo vyhrala, ale nedôraznosť v dohrávaní lôpt zapríčinila, že zvrat sa nekonal a domáce zaslúžene vyhrali i druhé stretnutie.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon a získaný bod z pôdy lídra súťaže, ktorý potešil. Konečne ukázala svoje kvality najmä kapitánka D.Lacková, ktorá bola pre súpera neriešiteľný problém.