Mladšie žiačky začali rozpačito finálovú sériu turnajov

OM mladšie žiačky – I. finálový turnaj, Púchov

VK ISKRA Hnúšťa A – 1. VK Púchov A

1:2 (-13,16,-13)

S.Vetráková, B.Žúdelová , N.Perenčayová, D.Lacková, D.Ďurianová, B.Humenová

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, M.Šuniarová

Hnúšťanky sa pripravovali na I. finálový turnaj mladších žiačok so zmenami v hernom systéme družstva. Ráno sa ich zasa zišlo len šesť, takže celé týždňové snaženie vyšlo nazmar. Niektoré dievčatá sa učili nové postavenie i systém hry v obrane i v útoku za pochodu. Vo všetkých zápasoch prvé sety prehrali a druhé vyhrali. Najdramatickejší bol zápas s Liptovským Hrádkom, keď sa v piatom sete stav neskončil pri 15 bode ale až za stavu 18:16 pre Hnúšťu. I posledný zápas proti domácim za stavu 1:1 na sety, v piatom sete Iskra viedla 11:8, 12:9,13:11, ale dievčatá stratili takmer isté víťazstvo tromi následnými pokazenými podaniami. Domáce to využili a strhli víťazstvo na svoju stranu.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu, že aj za takéhoto provizórneho zloženia, keď nenastúpili dve nahrávačky, sa nepoddali a uhrali víťazstvo a dve prehry 1:2. Ostatné hráčky si musia osvojiť patriocizmus k družstvu i ku klubu a v kritických momentoch sa viacej obetovať. Po prvom turnaji je Iskra na 3. mieste. Dievčatá ešte čakajú tri turnaje, kde je priestor zabojovať o vyššie priečky, keďže každé družstvo má minimálne jednu prehru. Najbližšie, 29.4.2012 cestujú do Krupiny, potom 6.5.2012 do Liptovského Hrádku. Konečné rozhodnutie padne 13.5.2012 v Hnúšti, kde sa finálová série končí a budú dekorovaní víťazi v kategórii mladších žiačok.