MŠK Žiar nad Hronom – VK Iskra Hnúšťa 0:3 (-13,-18,-20) 0:3 (-17,-15,-20)

06. 03. 2010 |

Hnúšťanky jednoznačne tvrdili muziku na žiarskej palubovke kvalitným servisom. Vďaka nemu si vytvorili tlak na domáce družstvo a následne dominovali na sieti. Pestrá a rýchla útočná hra hnúšťanských hráčok na sieti robila domácim problémy. Nestíhali si postaviť obranu v poli a ani na sieti. Spoľahlivo  zahrala v drese Iskry Kvetková a s veľkým prehľadom hrala na poste smečiarky Hošková. Spoľahlivý a obetavý výkon podali aj ostatné hráčky. Ťažšie sa však dostávala do hernej pohody Mrnková. Keďže Iskra hrala v pohode, kontrolovala priebeh hry, otázne bolo len to, akým skóre sa zápas skončí. V treťom sete prvého zápasu poľavili Hnúšťanky v koncentrácii, čo sa prejavilo aj na bodovom zisku domácich.

Druhý zápas začala Iskra vlažne, akoby jej volejbalistky v podvedomí podcenili žiarske hráčky. Keď sa hnúšťanské dievčatá opäť skoncentrovali na hru, začali udávať tón zápasu. V treťom dejstve opäť poľavili Hnúšťanky v koncentrácii, keď si ľahko vypracovali náskok. Domáce volejbalistky to využili na skorigovanie stavu.

Zostava Iskry: Sliacka, Mrnková, Kvetková, Brádňanová, Hochmanová, Hošková, liberka – Tokárová (Belicová, Dolezsová, Jakubcová).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová