MVK Poltár víťaz jubilejného XX. ročníka Memoriálu Danky Gálovej

15. 09. 2013 |

Memoriál Danky Gálovej

XX. ročník vo volejbale žien

15. september 2013

Iskra:

M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, B.Sliacka, S.Vetráková, J.Pásztorová libero B.Žúdelová (T.Štefániková, I.Belicová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

V sobotu 14.9. 2013 sa uskutočnil XX. ročník Memoriálu Danky Gálovej vo volejbale žien za účasti družstiev žien TJ Slávia TU Zvolen, VK Slovan Rimavská Sobota, MVK Poltár a v dvoch družstiev junioriek VK Iskra Hnúšťa, MŠK Žiar nad Hronom. Na turnaji dominovali hráčky MVK Poltár, ktoré nenašli premožiteľky. Stratili iba jeden set a ten im vzali v úvodnom dueli hnúšťanské dievčatá. Iskra dosiahla bilanciu jedno víťazstvo a tri prehry, čo znamenalo umiestnenie na štvrtej priečke. Vyhrala 2:0 nad Žiarčankami, zhodne 1:2 podľahla Poltáru i Zvolenu. Rimavská Sobota pokorila Hnúšťu 2:0. Slovanistky dvakrát vyhrali a rovnako dvakrát odchádzali z palubovky so sklonenými hlavami. Zvolen prehral len s MVK. Kým Poltárčanky išli od víťazstva k víťazstvu, Žiar neokúsil radosť z neho ani raz.

Vystúpenie Hnúšťaniek zhodnotili tréneri Iskry veľmi pozitívne, aj keď dievčatá vyrobili veľa vlastných chýb, ale bojovali za každého stavu. Škvrnou bolo, že sa zranila N. Klembuszová.

Konečné poradie:

  1. MVK Poltár
  2. TJ Slávia TU Zvolen
  3. VK Slovan Rimavská Sobota
  4. VK Iskra Hnúšťa
  5. MŠK Žiar nad Hronom

foto Milan Kušpál