Pekný kadetský volejbal s víťazstvom domácej Iskry

M SR OM kadetky – juh
VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom
3:2 ( -21,21,-17,20,7) a 3:1 (-19,16,22,20)

L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, B.Sliacka, N.Klembuszová, libero Lucia.Tokárová (Lenka Tokárová, J.Pásztorová)

V ďalšom kole kadetskej súťaže sa stretli dvaja tabuľkový susedia. Od začiatku zápasu bolo jasné, že to bude veľmi vyrovnaný zápas. A presne sa aj tak stalo. Dva dvojhodinové zápasy sa skončili víťazstvami domácich hráčok.
Úvod zápasu lepšie zvládli hosťujúce hráčky. Po celý prvý set si držali vedenie a nedovolili domácim hráčkam takmer nič. Druhý set začali už hráčky Iskry pozornejšie a hlavne zlepšili pohyb po ihrisku. Hneď to bolo vidieť na ich hre a svojmu súperovi odskočili na rozdiel piatich bodov, ktoré si podržali do konca setu. Tretí set však opäť družstvo Iskry nezvládlo. Chýbala väčšia bojovnosť niektorých hráčok. V týchto fázach hry družstvo zo Žiaru jednoznačne dominovalo a set vyhralo. Do štvrtého setu vstúpili domáce hráčky rozpačito. Niekoľko pokazených podaní za sebou ich pripravovalo o lepší výsledok. Ešte že v závere setu urobili aj hosťujúce hráčky niekoľko chýb po sebe, čo domáce hráčky využili a vynútili si rozhodujúci set. Tajbrejk už patril jednoznačne domácim hráčkam, ktoré dominovali najmä výborným podaním a niekoľkými úspešnými bodmi na sieti.
Druhý zápas mal celkom podobný priebeh ako ten prvý. Úvod zápasu domáce hráčky opäť odstáli čo hosťujúce hráčky hravo využili na víťazstvo v sete. Od druhého setu však už domáce družstvo začalo hrať pozornejšie v poli, vyvarovalo sa zbytočných chýb, čo bol základ úspešného výsledku. Druhý set hráčky Iskry vyhrali výraznejším rozdielom. Tretí set patril po celý čas domácim  a len zbytočnými chybami dovolili hráčkam Žiaru znížiť ich vysoký náskok. V úvode štvrtého setu domáce rýchlo vyhrávali 6:1, 8:3, ale ani tento stav im nezaručoval kľudný priebeh setu. Hosťujúce hráčky stále znižovali z náskoku domácich, ale tie si už svoj náskok vziať nenechali a zápas dotiahli do víťazného konca.
Dievčatám patrí poďakovanie, za predvedené výkony. Uvedomiť si však dievčatá musia, že v takýchto ťažkých zápasoch musia zahrať všetky hráčky na ihrisku. Volejbal s piatimi hráčkami sa hrať nedá.