XIV. kolo
VK Slovan Rimavská Sobota – VK Iskra Hnúšťa
3:0 (15,15,20) a 3:1 (20,-25,16,16)

P.Slivková, A.Bukviarová, M.Mrnková, R.Národová, P.Kvetková, K.Ďurindová, liberka L.Tokárová

Posledné tohtosezónne prvoligové derby vyznelo v prospech domáceho Slovana. Hnúšťanky hoci hrali odvážne a útočne, nevyliečili svoje choroby v hromadení vlastných chýb. Iskra sa síce zlepšovala od setu k setu, ale nestačilo to na súpera, ktorý kontroloval spoľahlivo priebeh prvého zápasu. Hnúšťanky sa držali bok po boku v prvej polovici setov, ale následne vyprodukovali vlastné chyby v slede za sebou. Na niektorých hráčkach bol vidieť tréningový hendikep a zdravotné problémy.
Druhý zápas sa začal vyrovnaným priebehom prvého setu, keď Iskra viedla 11:9, 12:10, 15:12. Škoda, že zasa nahromadením vlastných chýb Hnúšťanky dovolili domácim sa uchytiť a nakoniec zvíťaziť v sete 25:20. Druhý set sa Iskra znova vrhla do boja. Po celý čas Iskra viedla až nakoniec sa strachovala v závere setu o víťazstvo. Set vyhrali Hnúšťanky po dramatickom ťahaní sa o body 27:25. Posledné dva sety už nebola Iskra schopná doviesť do úspešného konca, nezostalo jej dostatok kľudu a síl na zvrat. Škoda, lebo Hnúšťanky hrali po dlhej dobe pútavejší a útočnejší volejbal, ale na domáce družstvo to nestačilo.