ŠK-ŽU Žilina – VK Iskra Hnúšťa 3:2 (28,-13,-19,18,15), 3:0 (22,22,17)

25. 04. 2010 |

Ani družstvu kadetiek Iskry nevyšla rozlúčka so sezónou tak, ako si ju predstavovali. Prvý zápas trval 2 hodiny a 20 minút. Už prvý set privádzal divákov do varu, jeho záver bol dramatický, Žilinčanky napokon zvíťazili 30:28. Hnúšťanky nevyužili v závere niekoľko setbalov. Domáce volejbalistky aj s dávkou šťastia vyhrali prvé dejstvo. V druhom a v treťom sete Iskra dominovala a vyzeralo stretnutie pre ňu nádejne. Žilinčanky sa však zmobilizovali, štvrtý set sa stal ich korisťou a posunuli zápas do tajbrejku. V skrátenom piatom dejstve viedli Hnúšťanky 3:0, potom prišla lacná chyba Iskry na sieti a domáce išli postupne do vedenia. Žilinčanky si vybudovali náskok 14:9. Hnúšťanky však poriadne zabrali, úspešne odvracali mečbaly domáceho tímu a dokonca mali za stavu 15:14 i 16:15 mečbaly. Tie ale zostali zo strany Iskry nevyužité. Domáce volejbalistky aj so šťastím nakoniec získali tajbrejk a tým pádom vyhrali aj prvý duel. Bol to bojovný zápas, v ktorom nebola núdza o zvraty. Zápas mohol uspokojiť volejbalových fanúšikov, zároveň odčerpal veľa síl obidvom tímom.

Druhé stretnutie sa začalo znova tuhým bodom o body. Prvé dva sety sa rozhodovali v koncovkách, ale bolo vidieť, že Iskre dochádzali sily v koncentrácii i po fyzickej stránke nedokončili hráčky akcie do želaného konca. Hnúšťa sa stále doťahovala na domáce, ale nebola schopná získať ani jeden set. Psychický útlm bol zjavný najmä v treťom dejstve, v ktorom Žilinčanky viedli 14:5, 19:9. Hnúšťa sa pozbierala, dotiahla sa na domáce družstvo, žilinský tím však využil chyby hráčok Iskry a zaslúžene vyhral 3:0. Pokiaľ ide o prvé stretnutie v Žiline, pochvalu si zaslúžia všetky hráčky Iskry. Hnúšťu držali v druhom stretnutí nad vodou svojimi výkonmi len Zatrochová a Tokárová. Ostatné dievčatá sa dopúšťali jednoduchých a lacných chýb.

Zostava Iskry: Zatrochová, Sliacka, Mrnková, Ďurindová, Vojteková, Ďurišová – liberky – Tokárová, Belicová (Knappová, Kvetková).

Tréneri: Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová