ŠŠK Kometa Košice – VK Iskra Hnúšťa 3:1 (-25, 21, 6, 16) 3:1 (-18, 15, 22, 23)

13. 03. 2010 |

V sobotu 13. marca rozohrala Iskra na pôde ŠŠK Komety Košice sériu o konečné tretie miesto v tabuľke. V dramatickej koncovke prvého setu prvého stretnutia boli úspešnejšie hosťujúce hráčky. Po druhom dejstve bol priebežný stav 1:1. V treťom sete dostala Iskra hanebnú nakladačku, východniarky ju zdemolovali. Vo štvrtom dejstve mali tiež navrch volejbalistky Komety.

Prvé dva sety boli vyrovnané. V prvom dejstve mala Iskra viac šťastia a v druhom zase Kometa. Po druhom sete Iskra „odišla“ z palubovky. Aj keď sa vo štvrtom dejstve trochu pozviechala, bolo to slabé z jej strany.

Aj prvý set druhého stretnutia sa stal korisťou Hnúšťaniek.  Lenže ďalšie tri sety lepšie zvládli Košičanky. Bol to vyrovnanejší zápas. Hnúšťanky hrali celkom dobre. Ušli im koncovky dvoch setov. Iskra sa pokúsi niečo urobiť v domácich stretnutiach s Kometou. Dúfame, že sa jej to podarí. Séria medzi Iskrou a Kometou pokračuje na budúci týždeň v Hnúšti. Hráčky Komety sa tak ujali vedenia 2:0 na stretnutia.

Zostava Iskry: Bukviarová, Migaľová, Národová, Bartová, Slivková, Palíková – liberka Zatrochová, Ďurišová, Szőkeová, Ďurindová.

Tréneri: Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová