Staršie žiačky A jednoznačné víťazky Stredoslovenského pohára žiačok

Finále Stredoslovenského pohára starších žiačok

M.Mrnková, M.Hochmannová, B.Sliacka, T.Štefániková, N.Klembuszová, S.Vetráková (J.Pásztorová, S.Alcnauerová, L.Tokárová, V.Sliacka, K.Šulyoková

Iskra B:

B.Žúdelová, N.Perenčayová, N.Brndiarová, B.Humenová, I.Belicová, O.Slováková  (L.Turoňová, B.Oravcová, D.Lacková, K.Starovecká, L.Krajčiová, I.Masárová)

Tréneri: Š.Bukviar, M.Szökeová

Základné skupiny Stredoslovenského pohára žiačok sa hrali 9. júna 2012 za účasti ôsmych družstiev, z ktorých prvé štyri postúpili do finále pohára. Jedna skupina hrala na antuke v Hnúšti.

Skupina A:

VK Iskra Hnúšťa A – VK Lovinit Lovinobaňa 2:0 (11,8)

VK Iskra Hnúšťa A – TJŠK VK Krupina 2:0 (13,20)

VK Iskra Hnúšťa A – VO CVČ Brusno B 2:0 (21,8)

Poradie v skupine:

1. VK Iskra Hnúšťa A
  2. TJŠK VK Krupina
  3. VO CVČ Brusno B
  4. VK Lovinit Lovinobaňa

Skupina B:

VK Iskra Hnúšťa B – VO CVČ Brusno A 0:2 (-23,-9)

VK Iskra Hnúšťa B – VK Slovan Rimavská Sobota 2:1 (-20,12,15)

VK Iskra Hnúšťa B – MVK Detva 0:2 (-14,-10)

1. MVK Detva
  2. VO CVČ Brusno A
  3. VK Iskra Hnúšťa B
  4. VK Slovan Rimavská Sobota

Semifinále o postup:

VK Iskra Hnúšťa A – VK Slovan Rimavská Sobota 2:0 (10,13)

VK Iskra Hnúšťa B – TJŠK VK Krupina 1:2 (25,-22,-9)

VO CVČ Brusno A – VO CVČ Brusno B 2:0 (15,17)

MVK Detva – VK Lovinit Lovinobaňa 2:0 (11,13)

Víťazné družstva postupili do finálového turnaja.

Finále pohára 16. júna 2012 v Hnúšti sa zúčastnilo osem postupových družstiev zo Stredoslovenskej oblasti. Do finále postúpilo zo svojej skupiny i VK Iskra Hnúšťa A, ktoré dominovalo na domácej pôde v základnej časti a postúpilo bez zaváhania. Družstvá vo finále pohára boli nasadené znova do dvoch skupín, kde sa stretli o postu do semifinále:

A skupina : VK Iskra Hnúšťa, VA Žilina, CVČ Brusno, VK Milanotrade B.Bystrica

B skupina : TJ ŠK L.Hrádok, TJŠK VK Krupina, MVK Detva, MŠK Žiar nad Hronom.

Prvý zápas s hráčkami z Brusna bol dosť vyrovnaný. Prvý set zvládli domáce hráčky ešte v celku dobre, ale druhý set sa natrápili, ale v závere dominovali a zápas vyhrali 2:0. Druhý zápas s VA Žilina bol oveľa ťažší ako ten predchádzajúci. Domáce hráčky však vyhrali po ťažkom boji 2:0 a týmto víťazstvom si zabezpečili postup medzi štyri najlepšie družstvá pohára. To bolo hneď aj vidno na ich hre, keď už vedeli že majú zabezpečený postup. Zápas s Banskou  Bystricou hrali uvoľnene a bez problémov svojho súpera porazili 2:0.

Dievčatá vyhrali svoju skupinu a spolu s hráčkami zo Žiliny, Liptovského Hrádku a Detvy postúpili do semifinálových bojov.

Domáce hráčky nastúpili v semifinále proti Detve. Na dobre rozbehnuté domáce družstvo však hráčky z Detvy nestačili a dievčatá povzbudzované domácimi fanúšikmi pripravili pekný a pestrý volejbal. Hnúšťanky si tak otvorili dvere do finále kde ich už čakal azda ich najväčší súper hráčky Liptovského Hrádku.

Domáce však nastúpili na finále sústredené. Koncentrovali sa iba na hru, čo bolo vidieť na ich výkone. Hráčkam z Liptova nedovolili prakticky nič a zápas vyhrali 2:0. Týmto víťazstvom sa stali víťazom Stredoslovenského pohára žiačok. Hnúšťanky prešli bez zaváhania a straty setu základnú skupinu i boje vo finále a jasne dominovali v tomto ročníku na antuke. Všetkým hráčkam patrí poďakovanie za ich výkony počas obidvoch turnajov a blahoželáme im k celkovému víťazstvu. Vysporiadali sa s veľmi horúcim počasím a keď už aj sily dochádzali, dokázali zo seba ešte vyžmýkať posledné sily na ceste za víťazstvom. V družstve sa vystriedali všetky hráčky čo boli na lavičke.

Všetci aktéri víťazného družstva s úsmevom si prevzali medaile. diplom a víťazný pohár z rúk predsedu KV SVF Štefana Bukviara, ktorý vzhlásil oficiálne výsledky a dekoroval víťazné družstvá medailami a pohárom.