Staršie žiačky A predohrávali

18. 11. 2010 |

OM SR staršie žiačky I. trieda

VK ISKRA Hnúšťa A – ŠŠK OA Považská Bystrica

1:3 (-7, 26,-18,-22) a 3:1 (17,15,-17,18)

Iskra:

M.Hochmannová, M.Mrnková, M.Hochmannová B.Sliacka, J.Pásztorová, P.Kvetková, N.Václavíková, (N.Klembuszová, D.Dolezsová, K.Demianová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Hráčky starších žiačok VK Iskra Hnúšťa si v stredu 17.11. 2010 predohrávali svoje dvojstretnutie IX. kola.

Vstup do prvého zápasu sa hráčkam Iskry vôbec nevydaril. Vlastnými chybami sa pripravili o lepší výsledok prvého setu. Do druhého však už nastúpili hráčky koncentrovane. Nedovolili hosťujúcim hráčkam produkovať ich útočnú hru a po ťažkom boji doviedli set do víťazného konca. V ďalších dvoch setoch sa hra prelievala z jednej strany na druhú hráčky Iskry bojovali, ale v koncovkách setov preukázali hosťujúce hráčky väčšie skúsenosti a zápas doviedli do víťazného konca.

Druhý zápas mal úplne iný priebeh ako ten prvý. Domáce hráčky od začiatku prvého zápasu diktovali tempo stretnutia. Dominovali v hre na sieti, ale najmä na podaní. Vyvarovali sa zbytočných vlastných chýb a útočnou hrou nedovolil hráčkam z Považia vyvinúť väčší tlak. Prvé dva sety sa stali jednoznačnou korisťou domácich hráčok. Aj do tretieho setu vstúpili domáce hráčky lepšie. Lenže od polovice setu sa opäť nevyvarovali vlastných chýb a súper dotiahol set do víťazného konca. Štvrtý set bol ako na hojdačke. Družstvá sa ťahali o každý bod, ale v závere setu sa dokázali hráčky Iskry vyburcovať a svojou peknou pestrou hrou dotiahnuť set ako i zápas do víťazného konca.

Dievčatá opäť preukázali, že keď sa koncentrujú iba na hru a vedľajšie vplyvy zahodia za hlavu vedia hrať pekný volejbal aj so silnými súpermi.