Staršie žiačky A premárnili šancu na úspech

10. 12. 2012 |

M SR OS staršie žiačky I. trieda

ŠK CVČ Brusno – VK Iskra Hnúšťa A

3:2 ( -17,-18,25,25,10 ) a 3:0 ( 24,13,13 )

Iskra A:

S.Vetráková, N.Perenčayová, B.Žúdelová, B.Humenová, V.Sliacka, O.Slováková (S.Alcnauerová, K.Sulyoková, A.Parobeková, D.Lacková)

Tréneri: Š.Bukviar, M.Szökeová, D.Školníková

Hnúšťanky začali stretnutia veľmi dobre. Napriek citeľnému oslabeniu, chýbala pre zranenie kapitánka družstva nahrávačka I.Belicová a keď pre pretrvávajúce zdravotné problémy nemohla nastúpiť ďalšia nahrávačka T.Štefániková, musela suplovať na tomto dôležitom poste V.Sliacka. Jednoznačne prvé dva sety zvládli. V treťom sete Iskra viedla v koncovke o štyri lopty 20: 16, družstvu sa prestala dariť hra na sieti a súper so šťastím vyhral tretí set. Štvrtý set bol podobný ako tretí, Hnúšťanky celý set viedli ale koncovka im znovu nevyšla. Dva dobre rozbehnuté sety, ktoré dievčatá prehrali, zanechali hlboké stopy na ich športovom majstrovstve a skrátený set už nezvládli.

V druhom stretnutí sa hostky pokúsili vrátiť späť k pôvodnej hre, prvý set ešte bojovali, prehrali ho znovu v koncovke, no na ďalší zvrat už nenašli dostatok síl.

Tréner Bukviar :V stretnutiach, v ktorých mali skúsené hráčky, z kádra junioriek, priniesť pokoj a kvalitu, niektoré hráčky to jednoznačne odflákli, proste takto sa to nerobí.