OM SR staršie žiačky I. trieda

ŠŠK OA Považská Bystrica – VK Iskra Hnúšťa A

3:0 (18,13,22) a 1:3 (-26,-6,18,-10)

B.Sliacka,M.Hochmannová,S.Hosťovecká,J.Pásztorová,N.Klembuszová, N.Václaviková,(D.Dolezsová)

Družstvo starších žiačok A družstva si predohrávalo svoje dvojstretnutie na pôde jedného z ašpirantov na postup na Majstrovstvá Slovenska v Považskej Bystrici. Hráčky Iskry začali stretnutie veľmi zle. Nedarila sa im prihrávka boli málo dôsledné na sieti, ale kopili jednu chybu za druhou aj v poli. Domáce hráčky so držali vedenie po celý prvý set a svoj vybudovaný náskok si držali až do konca setu. Aj druhý set vyznel jasne v prospech domácich hráčok, keď nedovolili hráčkam Iskry ani len pomyslieť na víťazstvo v sete a hladko ho vyhrali. Aj tretí set bol v jasnej réžií hráčok z Považia, aj keď hra Iskry sa zlepšovala každým bodom na dobre rozbehnuté domáce hráčky to nestačilo a zápas doviedli do víťazného konca. Pre trénerov bol výkon družstva v prvom zápase veľkým sklamaním, lebo družstvu chýbala chuť ale najmä bojovnosť z posledných zápasov.

Druhý zápas sa začal podobne ako prvý. Domáce hráčky výborne podávali  nedovoľovali žiačkam Iskry vôbec nič. Náskok domácich rýchlo narastal, ale postupom vydarených akcií sa hráčky Iskry chytili a začali z náskoku domácich rýchlo ukrajovať. Domáce hráčky vyhrávali už 24:19, ale i za tohto stavu hráčky Iskry nezložili zbrane, ale výborným podaním náskok domácich vyrovnali a peknou bojovnou hrou set vyhrali. Druhý set bol jasnou záležitosťou Iskry, keď nedovolili domácim vôbec nič a set vyhrali hladko 25:6. Tretí set bol boj o každú loptu. Družstvá sa ťahali o každý bod, ale v závere setu domáce ukázali opäť svoju útočnú silu a set vyhrali. Do štvrtého setu už opäť nastúpili hráčky Iskry koncentrované iba na hru a svojmu súperovi nedovolili vôbec nič a kvalitným podaním, ale najmä bojovným duchom celého družstva zápas doviedli do víťazného konca.

Za druhý zápas patrí dievčatám poďakovanie, lebo zasa raz sa ukázalo že keď ťahajú za jeden koniec dokážu poraziť každého súpera.