Staršie žiačky A zakončili úspešne posledný tohtoročný zápas v Krupine

TJ ŠK VK Krupina – VK ISKRA Hnúšťa A

0:3 (-1,-20,-12) a 0:3 (-17,-19,-12)

B.Sliacka, M.Hochmannová, P.Kvetková, J.Pásztorová, S.Hosťovecká, N.Klembuszová

(D.Dolezsová, K.Demianová)

Staršie žiačky ukončili rok 2010 dvoma víťazstvami nad rovesníčkami z Krupiny. Vstup do stretnutia sa hráčkam Iskry vydaril. Po úspešných podania Pásztorovej a Sliacke si rýchlo vybudovali vysoký náskok a ten si udržiavali po celý prvý set. Aj druhý set sa začal dobre, ale po zbytočných chybách na príjme a niekoľkými nepochopiteľnými výrokmi rozhodcu sa dievčatá prestali koncentrovať na hru. Domáce hráčky vyhrávali 11:3, ale po oddychovom čase začali hráčky Iskry hrať znova svoju hru náskok súpera rýchlo dotiahli a po niekoľkých úspešných smečoch a kvalitnom podaní Hosťoveckej dotiahli set do víťazného konca. Tretí set už bol jasne v réžii hráčok Iskry, ktoré aj po prestriedaní naďalej diktovali muziku a domácim hráčkam nedovolili ani len pomyslieť na víťazstvo a set s prehľadom vyhrali.

Druhý zápas začali dievčatá nepozorne. Produkovali vlastné chyby, ale opäť raz preukázali, že keď sa sústredia na hru nemajú problém uhrať dobrý výsledok. Postupne sa dostávali do tempa. Na útoku ale aj na podaní sa začala úspešne presadzovať Kvetková, ku ktorej sa postupne pridali aj ostatné hráčky. Po vyhratých prvých dvoch setoch vstúpili do tretieho odhodlané ukončiť celý zápas a to sa im aj podarilo, keď si vypracovali až dvanásťbodový náskok ktorý si už strážili až do konca.

Hra družstva nebola nejako oslnivá, ale dievčatá bojovali za čo im patrí poďakovanie.