Staršie žiačky B-ečka zvládli súperky z Brusna, ale výkonom nepresvedčili

VK ISKRA Hnúšťa B – ŠK CVČ Brusno B

3:1 (23,24,-16,26) a 3:0 (16,14,8)

G.Balciarová, P.Papová, L.Tomengová, P.Vetráková, L.Knechtová, R.Vojteková (T.Vetráková, N.Rapčanová, T.Hanesová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Hnúšťanky nastúpili na prvé stretnutie v pohode, ale postupne sa začali diať nepochopiteľné veci. Dievčatá začali hrať bojazlivo, bez pohybu. Postupne začali hrať jednoduché lopty od súpera nepresne a začali sa v podstate biť samé seba. Len vďaka bojovnosti vyhrali prvé dva sety, nie zásluhou lepšieho výkonu. Sústredenejší a bojovnejší súper vyhral zaslúžene tretí set. Štvrtý set pokračoval v podobnej réžii, súper vyhrával 20:15, 24:20, domáce vyrovnali na 24:24. Viac bojovnosti ako volejbalového kumštu v závere a s pomocou súpera domáce vyhrali set 28:26 aj zápas 3:1.

Druhý zápas sa vyvíjal v prvom sete do stavu 10:10 podľa scenára prvého stretnutia, potom sa však domáce uchytili lepším servisom a pohybom a priebeh zápas nabral celkom iný priebeh. Domáce ovládli zvyšok zápasu a bezproblémovo zvyšok stretnutia. V poslednom sete sa súper celkom odovzdal domácim. Za svoj výkon možno však len pochváliť P.Papovú, ostatné uhrali ledva svoj priemer.