ZŠ Martinská Žilina B – VK Iskra Hnúšťa B

2:3 (-24,-25,14,19,-12) a 3:1 (20,-11,12,21)

N.Perenčayová, D.Lacková, K.Starovecká, B.Humenová, A.Parobeková, D.Ďurianová (I.Masárová, L.Krajčiová, L.Turoňová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, M.Šuniarová, D.Školníková

Hnúšťanky sú asi nepoučiteľné lajdáčky. Ako minulý týždeň zasa začali prvý set uragánom a vyhrávali 6:0, 10:2, ale aj tak stratili vysoké vedenie a dokonca prehrávali v závere 24:21. Sústredenosťou to však vytiahli na víťazstvo 26:24. Druhý set začali dievčatá ešte lepšie, vyhrávali 7:0, 12:3 a znova stratili r dokonca vedenie, súper odrazu viedol 23:16. Ale ani domácim to nestačilo na víťazstvo, pretože Iskra stav zvrátila a zvíťazila 27:25. Škoda, že sa Hnúšťanky nepoučili a nechali domáce vyrovnať stav zápasu na 2:2 na casino internet sety. Do piateho setu Iskra nastúpila bojovne naladená a zvíťazila 15:12, keď mala jasné vedenie počas celého setu. Víťazstvo potešilo, lenže na celej čiare sklamali opory družstva, ktoré hrali asi svoj najhorší zápas.

Druhý zápas sa začal ľahkovážnym prístupom najmä dievčat, zo základu, takže nastúpila lavička a dohrala prvý set. Druhý set jasne zvládli dievčatá a súpera nepustili k slovu. Zdalo sa, že Iskra sa postavila na nohy a pôjde svojou cestou. Lenže dievčatá kopili nepochopiteľne nevynútené chyby, kazili servis, takže domáce vrátili hostkám požičané späť. V poslednom sete začali dievčatá bojovať až za stavu 24:12 pre domáce. Hoci dokázali stiahnuť skóre až na 21, nestačilo to však na zvrat.

Dievčatá si nevedia udržať najmä sústredenosť na hru a svoj výkon. Zbytočne sa niektoré rozptyľujú komunikovaním, odvrávaním. Potom sa nevedia dostať do hernej pohody a trpí tým aj výkon družstva. Aj v druhom zápase nepotiahli opory družstva, nepodržali ho, skôr opačne. Dobre bolo, že zabojovali striedajúce hráčky. Tieto skúsenosti z takýchto zápasov sú pre tieto začínajúce adeptky volejbalu nezaplatiteľné, len nech si to vedia uvedomiť samé dievčatá.