Staršie žiačky bezproblémovo zvládli súpera

VK ISKRA Hnúšťa A  – ŠK ŽU Žilina

3:0 (21,8,9) a 3:1 (10,-22,19,19)

M.Mrnková, B.Sliacka, M.Hochmannová, P.Kvetková, J.Pásztorová, N.Václaviková,

(N.Klembuszová)

Mladé Hnúšťanky po prvom rozpačitom úvode, keď sa ťahali so súperom o jednotlivé body,  sa pozviechali a udreli na súpera. Dôrazným servisom robili súperovi veľa problémov, ktorý sa nevedel pozviechať a nenašiel recept na rozbehnuté domáce žiačky. Iskra hrala pestrý, útočný a najmä účinný volejbal, čo im prinieslo i hladké víťazstvo 3:0, keď dávali svojmu súperovi lekcie volejbalu. Druhý a tretí set vyhrali domáce dievčatá vysoko na 8 a 9 bodov.

Druhý zápas sa znova začal, tam kde skončil a domáce hladko zvládli prvý set a vyhrali ho na 10 bodov. Lenže prišiel výpadok v sústredení sa, prišli vlastné chyby. Súper sa chytil, čo mu prinieslo víťazstvo v sete 25:22. Od tohto stavu sa priebeh zápasu trocha vyrovnal, ale domáce žiačky nedovolili hostkám viacej ich ohrozovať. Znova sa vrátili späť do zápasu a po druhom stratenom sete zvyšné dva si nedali ujsť a tak si zaknihovali aj druhé víťazstvo 3:1.