VK Iskra Hnúšťa – VK Podlužianka Levice

3:2 (24,-14,-22,27,12) a 3:0 (22,20,22)

E.Boľfová, N.Michalková, K.Jozefíková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, libero -K.Svinčiaková

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar,  S.Tomčík

Iskra nastúpila v novom roku na svoj prvý domáci dvojzápas s úlohou pokúsiť sa o bodovanie, čo sa viac menej dievčatám aj podarilo. Domáce vo vyrovnanom prvom sete dotiahli drámu do víťazstva. Hostky sa však otriasli a získali ďalšie dva sety a ujali sa vedenia 2:1, hoci v treťom sete Iskra viedla 8:3. Hnúšťa neustrážila vedenie a musela tuho bojovať o body vo štvrtom sete, v ktorom sa rozhodovalo v dráme až do stavu 29:27 v prospech Iskry. Do piateho setu vleteli domáce impozantne a viedli 6:0. lenže by to neboli ony, keby to nezdramatizovali a po obrátke museli tuho bojovať o celkové víťazstvo 3:2.

Druhý zápas Hnúšťanky po celý zápas viedli a hoci sa hostky často doťahovali, Iskra si nenechala ujsť víťazstvo 3:0.

Dievčatá si často v oboch zápasoch komplikovali situáciu s výpadkami pozornosti a vlastnými chybami často pomáhali súperkám bodovať. Celkovo si za výkon i body zaslúžia pochvalu. Teraz ich čaká výjazd do Žiaru nad Hronom. Držíme im palce, nech sa im darí tak ako doma.