MVK Poltár – VK Iskra Hnúšťa A

3:1 (-21,23,18,21) a 3:1 (17,-21,18,23)

B.Sliacka,M.Hochmannová,S.Hosťovecká,J.Pásztorová,N.Klembuszová,N.Václaviková

(D.Dolezsová)

Staršie žiačky Iskry odohrali svoj dvojzápas na pôde ich veľkého rivala z Poltára. Do zápasu vstúpili dievčatá s veľkým odhodlaním. Od prvej lopty podávali veľmi dobrý výkon čím zaskočili domáce hráčky. Priebeh prvého setu sa jednoznačne vyvíjal v prospech hráčok Iskry, ktoré prvý set aj vyhrali 25:21. Druhý set mal podobný priebeh ako ten prvý. Hráčky Iskry bojovali o každý bod. Vedenie držali až do stavu 20:19. Za tohto im stavu ušlo niekoľko príjmov a domáce si už set postrážili a vyhrali 25:23. Tretí a štvrtý set hráčky bojovali, nemožno im nič vyčítať, ale na vyhratejšie hráčky domácich nestačili a prehrali zápas 3:1.

Druhý zápas sa začal jednoznačne vyvíjať v prospech domácich. Kvalitným servisom nedovolili útočiť hráčkam Iskry. Prvý set sa stal ich korisťou. Druhý set naopak celý diktovali priebeh hry hráčky Iskry a vyhrali ho 25:21. Tretí opäť ovládli domáce hráčky. Štvrtý set bol veľmi vyrovnaný bol to boj o každú loptu. V koncovke mali viac šťastia domáce hráčky a set vyhrali 25:23 a celý zápas 3:1. Dievčatám patrí poďakovanie za predvedený bojovný, ale i herný výkon.