VK Iskra Hnúšťa  ŠVK Tatran Banská Bystrica

2:3 (17,-20,-6,23,-6) a 0:3 (-16,-19,-24)

E.Boľfová, K.Jozefíková, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, libero -K.Svinčiaková (T.Kováčová, A.Sabacká)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar, S.Tomčík

Hnúšťanky vstúpili síce kompletne, ale menej úspešne do novej sezóny. V prvom sete dlho naháňali súperky, až sa vdruhej polovici setu uchytili a dotiahli set do víťazstva. V druhom sete po mnohých vlastných chybách vyrovnali stav súperky. V treťom sete nastala pohroma a hostky prevalcovali Iskru na šesť bodov, keď sa domáce nevedeli vyrovnať s rozumnou hrou hostiek a tiež sa nevyvarovali vlastných chýb. Vo štvrtom sete prehrávali Hnúšťanky 1:7 až v druhej polovici setu sa im podarilo zmazať vedenie hostiek a v dramatickom závere vyrovnali na 2:2. Lenže zasa veľa vlastných chýb a nervozita bola prekážkou v ceste za úspechom. Bystričanky zaslúžene vyhrali 3:2.

Druhý zápas nepriniesol veľa vzruchu až na posledný set, keď Iskra vyrovnala na 23:23, viedla 24:23, ale zasa vlastnými chybami dovolila súperkám dominovať 3:0.

Dievčatá sa často nevyhli vlastným nevynúteným chybám, k čomu pristúpila zbytočná nervozita, čo bola voda na mlyn súperkám. Je potrebné sa poučiť a bojovať na ihrisku s väčšou pozornosťou, pretože dievčatá majú na lepšie výsledky, ako ukázali v prvom kole.