Staršie žiačky siahali na Liptove na víťazstvo

3:0 (17,21,12) a 3:2 (-12,16,7,-23,13)

E.Boľfová, N.Michalková, K.Jozefíková, T.Vrábľová, N.Piaterová, T.Kováčová, libero -K.Svinčiaková (A.Sabacká)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar,  S.Tomčík

Hnúšťanky sa rozlúčili so starým rokom na palubovke Liptovského Hrádku výkonom striedajúci sa s výbornými okamihmi s hluchými oknami.

Prvý zápas sa začal s kľudným a pozorným výkonom, čo znamenalo, že Iskra viedla do polovice setu. Potom sa dievčatá nekvalitnou hrou v poli a zlou prihrávkou pripravili o sľubný náskok a set prehrali. Druhý set začali dievčatá znova tlačiť na súpera a zasa dlho viedli. Zdalo sa, že set získajú a vyrovnajú stav na 1:1, lenže ukázala sa psychická labilita družstva a dievčatá nezvládli koncovku setu. Tretí set sa už v podstate len dohrával s odovzdaným výkonom Iskry.

Druhý zápas začali Hnúšťanky kanonádou na servise nahrávačky K,Jozefíkovej, ktorá odpodávala až do stavu 17:1. Črtal sa veľký debakel domácich v sete, ale dievčatá znova poľavili a začali kopiť chyby. Nakoniec však jednoznačne set vyhrali 25:12. Znova sa zdalo, že sa Hnúšťanky chopia šance a nedajú domácim nádej na bodovanie, lenže stará choroba odovzdanosť sa osudu a slabá prihrávka postavila domáce na koňa, ktoré v treťom sete deklasovali Iskru 7:25. Hnúšťanky sa však nevzdali a v štvrtom sete zabojovali, keď v dramatickom závere vyhrali 25:23. Piaty set sa obe družstva držali plece pri pleci, bodovo to bolo stále vyrovnané do stavu 11:11. Záver však vyšiel v prospech domácich, ktoré vyhrali celkovo 3:2. Najviac pokrivkáva príjem podania, čo znemožňuje adekvátny protiútok družstva a následná odovzdanosť.

Teraz nasleduje obdobie oddychu a v januári nasledujú ďalšie zápasy súťaže, Veríme, že sa družstvu bude dariť lepšie, pretože sú schopné poraziť hociktoré družstvo, len si musia veriť a hrať všetky, nestačí keď bojujú len 3-4 hráčky.