Staršie žiačky nastúpili bez nahrávačky proti lídrovi súťaže

08. 12. 2019 |

M SR OM I. trieda staršie žiačky

VK Iskra Hnúšťa – VA Žilina

0:3 (-24,-17,-23) a 0:3 (-15,-12,-11)

Iskra:

E.Boľfová, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, T.Kováčová, libero -K.Svinčiaková (A.Sabacká)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar,  S.Tomčík

Iskra nastúpila prvý krát na zápas bez nahrávačky. Tejto úlohy sa zhostila kapitánka a univerzálka E.Boľfová a možno povedať, že výborne. K jej debutu na nahrávačskom poste chýbal len úspech proti lídrovi súťaže zo Žiliny. Hnúšťanky začali s chuťou a bolo vidieť, že ich volejbal baví a vedia ho hrať. Družstvo viedlo prvý set takmer do konca. V dramatickej koncovke však uspel vyzretejší tím. V druhom sete domáce sa nevedeli vysporiadať s kvalitným servisom hostiek a ťahali za kratší koniec. V treťom sete trvalo dlho kým sa domáce družstvo prebralo, prehrávalo 8:18. Iskra sa vzchopila a trpezlivou hrou dotiahla stav setu na 23:23. Škoda, že znova nedotiahli set do víťazstva. Za tento výkon a bojovnosť si dievčatá zaslúžia pochvalu.

Do druhého zápasu nastúpila Iskra odhodlane, v prvom sete viedla 4:0, ale nekoncentrovanosťou vedenie rýchla zasa stratila.  Hnúšťanky držali krok so súperom teraz len do stredu setu. Aj posledné dva sety sa niesli v opustenosti a niekedy až bezradnosti. Hostky doslova zničili snahu domácich servisom, keď si Iskra nevedela prihrať a súper ľahko bodoval.

Hnúšťa ukázala, že keď sa sústredia a zapoja do hry všetky, vedia znepríjemniť svojou hrou každému súperovi ich snahu vyhrať nad nimi. Len nesmú sa tak rýchle vzdávať ako to bolo v druhom zápase.

Na posledný zápas v tomto roku vycestujú 14.12.2019 do Liptovského Hrádku. Držíme im palce.