Staršie žiačky nedali Poltárčankám šancu

VK ISKRA Hnúšťa A – MVK Poltár

3:1 (25,19,-14,14) a 3:0 (18,11,15)

B.Sliacka, M.Hochmannová, P.Kvetková, J.Pásztorová, M.Mrnková, N.Václaviková

(N.Klembuszová, Demianová)

Staršie žiačky VK Iskra Hnúšťa si v sobotu zmerali sily z odvekým rivalom z Poltára. Domáce hráčky vstúpili do stretnutia trocha ustráchane a súper rýchlo viedol 7:1. Postupom času sa dievčatá osmelili začala sa im hra dariť a z náskoku súpera odkrajovali bod po bode. Prvý set sa rozhodoval v závere a viac šťastia mali nakoniec domáce hráčky. Druhý set bol úplne v réžií domácich hráčok. Od prvého bodu jasne diktovali tempo hry. Niekoľkými úspešnými blokmi M.Mrnkovej sa domáce hráčky dostáli do hernej pohody a set vyhrali. Tretí set bol z pohľadu domácich najhorší. Hráčky z Poltára si rýchlo vybudovali veľký náskok a ten si udržali do konca setu. V tomto sete domáce hráčky jednoznačne vybuchli na príjme podania. Štvrtý set sa začal bojom o každý bod. Lenže od stavu 7:7 domáce pri podaní J.Pásztorovej odskočili na rozdiel piatich bodov. Aj keď hostky ukrojili niečo z náskoku domácich tie za nepoložili a výborným podaním P.Kvetkovej a N.Václavikovej dotiahli set ako aj zápas do víťazného konca.

Druhý zápas sa od začiatku vyvíjal jednoznačne v prospech domácich. Hráčky Hnúšte výborne podávali a nedovoľovali hráčkam z Poltára hrať ich útočnú hru. A keď sa z dobrému podaniu pridala výborná hra na sieti mohla po konečnom hvizde vypuknúť radosť v tábore domácich hráčok.

Všetky dievčatá opäť raz ukázali že vedia hrať volejbal aj so silnejším súperom, len sa musia plne venovať hre. Poďakovanie patrí všetkým hráčkam.