ŠVK Tatran Banská Bystrica – VK Iskra Hnúšťa

3:0 (18,18,8) a 3:0 (20,-15,22)

E.Boľfová, K.Jozefíková, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová, K.Svinčiaková

Tréneri: I.Pasiar, Š.Majeský, S.Tomčík

Hnúšťanky vycestovali vo veľmi zdecimovanej zostave, keď musela v poli hrať liberka K.Svinčiaková. Dievčatá sa však začali pasovať s problémom odvážne. Škoda, že radosť z hry a pohoda netrvala v setoch dlhšie a dievčatá chybovali v koncovkách setov, ktoré neboli schopné dotiahnuť do úspešného konca. Celkom odovzdaný výkon podala šestica v poslednom sete prvého zápasu, keď neboli schopné založiť adekvátny útok.

Druhý zápas Iskra začala znova bojovať a dlho aj viedla. Vlastnými chybami sa pripravili o zisk setu. V druhom sete ťahali Hnúšťanky za kratší koniec, zasa prišla na družstvo odovzdanosť. Tretí set dievčatá viedli 10:6, 16:8, ale po nezmyselných chybách stratili i tento set.

Šestica hráčok si zaslúži pochvalu za bojovnosť a obetavosť i napriek neúspechu. N.Piaterová hrala so sebazaprením pre problémy s chrbtom, K.Svinčiaková hrala nezvyčajne na poste univerzálky, takže v podstate štvorica so základu hájila na ihrisku meno klubu. Škoda, že sa neobetovali pre klub ďalšie zdravé hráčky, verme, že sa to nebude opakovať.