Staršie žiačky nezvládli zápas s Levicami

23. 02. 2020 |

M SR OM I. trieda staršie žiačky

VK Iskra Hnúšťa – VK Podlužianka Levice

0:3 (-10,-19,-18) a 0:3 (-22,-14,-20)

E.Boľfová, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, K.Svinčiaková, (V.Strelníková)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar,  S.Tomčík

Staršie žiačky začali záverečnú časť súťaže s prehrou s Levicami, ktoré nedávno doma porazili. Družstvo nastúpilo bez nahrávačka, preto muselo nastať v družstve k preskupeniu hráčok. Družstvo sa už nemohlo spoľahnúť na hru libera. Hneď prvý set ukázal, že Iskra nie je v pohode. Dievčatá nevedeli odolávať tlaku hostiek, ktorý vysoko vyhrával už v úvode. Zlepšená hra v ďalších setoch však nestačila na v pohode hrajúce Levice.

Druhý zápas začala Iskra veľmi dobre, viedla 7:1, 8:2, ale ani to nestačilo. Za stavu 14:8 sa zranila súperkám hráčka, došlo k striedaniu a hostky už nemali ďalšie hráčky na lavičke. Zdalo sa, že by Iskra mohla pokračovať za úspešným koncom v sete, ale opak bol pravdou. Hostky sa zmobilizovali a zvrátili priebeh setu na svoju stranu. Po tomto vyhratom sete hostky dohrali zvyšok v pohode a zaslúžene vyhrali i druhý zápas.