Staršie žiačky po bojovnom výkone zaknihovali prvé víťazstva

VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom A

3:1 (-17,21,20,20) a 3:2 (20,23,-22,-23,7)

E.Boľfová, K.Jozefíková, N.Michalková, T.Vrábľová, L.Javorová, N.Piaterová, libero -K.Svinčiaková (T.Kováčová, A.Sabacká)

Tréneri: I.Pasiar, Š.Majeský, S.Tomčík

Iskra konečne prelomila ťažobu prehier, keď zabojovala so svojim tradičným súperom zo Žiaru nad Hronom. Po nie celkom zodpovednom výkone v prvom sete sa dievčatá zomkli a začali diktovať tempo hry. V druhom sete vyhrávali počas celého setu a zdalo sa, že už bude pokoj. Lenže tretí set zasa nekoncentrovanosťou na príjme zapríčinil vedenie hostiek 2:7 a 4:11. Potom zavelila do útoku kapitánka E.Boľfová, ktorá servisom otočila skóre na 12:11. Hnúšťanky striedali výborné momenty so slabšími, ale prvé víťazstvo 3:1 si nenechali zobrať.

Do druhého zápasu domáce hráčky vstúpili dvoma víťazstvami, lenže vedenie 2:0 uspokojilo družstvo tak, že ho stratilo najmä zásluhou nahromadených chýb na podaní i v poli. Nakoniec sa muselo rozhodovať až v piatom skrátenom sete, ktorý si jasne hneď od začiatku režírovali domáce a dotiahli do víťazstva i druhý zápas.

Škoda výpadku, ktorý stál družstvo stratu cenného bodu, ale dievčatá si zaslúžia pochvalu najmä za bojovnosť. Veríme, že sa tento pocit prenesie do ďalších bojov súťaže.