Staršie žiačky proti lídrovi súťaže na Považí ukázali bojovnosť

2:3 (19,-18,4,-22,-17) a 3:2 (-14,21,18,-18,8)

Iskra :

L.Tomengová, T.Vetráková, K.Sojková, N.Hroncová, M.Krajčiová, N.Rapčanová ( M.Ďubeková)

Tréneri: P.Polčáni, M.Szökeová

Žiačky Iskry cestovali za svojim súperom do Považskej Bystrice. Domáce hráčky boli v zápase jasným favoritom, keďže vedú tabuľku. Obidva zápasy boli ako na hojdačke. Prvý zápas sa začal vyvíjať lepšie pre domáce hráčky, ktoré uspeli v prvom sete. Do druhého setu však už hráčky Iskry boli koncentrované iba na hru a hneď sa to ukázalo aj na výsledku, keď set vyhrali. Víťazstvo v tomto sete ich však akoby uspalo čo domáce rýchlo využili a kvalitným servisom jasne prevýšili hráčky Iskry. Tie sa nezmohli v tomto sete na nič a jednoznačne vybuchli na príjme podania. Ale ani tento výbuch ich neodradil a do ďalšieho setu už znova nastúpili koncentrované na hru a set vyhrali. Piaty rozhodujúci set sa vyvíjal jasne pre hráčky Iskry, ale iba do stavu 13:8 v ich prospech. Potom sériou nepresných príjmov dovolili domácim hráčkam stav vyrovnať. Potom sa družstvá striedali vo vedení, ale koncovku setu a teda aj zápasu so šťastím vyhrali hráčky Iskry.

Druhý zápas mal podobný priebeh. Prvý set vyhrali pozorným a bojovným výkonom dráčky Iskry. Druhý s tretí set však množstvom vlastných chýb prehrali. Vo štvrtom sete ešte dokázali stav vyrovnať najmä bojovnosťou, ale v piatom sete už nevládali a domáce si set postrážili a vyhrali ho.

Hráčkam patrí poďakovanie za ich obetavú a bojovnú hru. Aj keď sa nevyhli vlastným chybám ukázali, že volejbal hrať vedia, ale len koncentrovaný a bojovný výkon sľubuje úspešne výsledky aj s vyspelejšími súpermi.