Staršie žiačky si priniesli bronzové medaile z Frýdku Místku

09. 09. 2013 |

Staršie žiačky si priniesli bronzové medaile z Frýdku Místku

I.Belicová, N.Brndiarová, L.Tokárová, B.Žúdelová, K.Šulyková, P.Papová, D.Lacková, P.Vetráková, L.Tomengová, L.Knechtová, T.Vetráková, N.Rapčanová

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, P.Polčáni

Mladé Hnúšťanky sa zúčastnili 7.-8.9.2013 v rámci prípravy na sezónu na 29. ročníku volejbalového turnaja starších žiačok  Memoriál Evžena Kučery vo Frýdku Místku. Na turnaji sa zúčastnilo 13 družstiev z Čiech 2 družstva z Poľska a jedno zo Slovenska – VK Iskra Hnúšťa. Dievčatá v sobotu doobeda odohrali tri stretnutia v základnej skupine, v ktorej sa dvoma víťazstvami a jednou prehrou umiestnili na 2. mieste. V prvom stretnutí sa zoznamovali s prostredím, a tak im ušiel prvý set s domácim A družstvom. Následne zasa prehrávali 0:6, ale potom vzali  zápas do svojich rúk a v treťom sete rozhodli o víťazstve 2:1. V druhom zápase si bezproblémovo poradili s B družstvo VC Cieszyn. Na behavé a technicky zdatné dievčatá z Bílovca však Hnúšťanky nestačili, prehrali 0:2. Poobede nastúpili v ďalšej skupine o postup do semifinálových bojov turnaja. V prvom zápase proti Ostrave sme začali bojazlivo a alibisticky, takže Iskra zasa musela dobiehať náskok súperiek. Po prvom vydretom sete, v druhom Hnúšťanky nedali súperkám šancu a s veľkým náskokom vyhrali, na sety 2:0. V druhom zápase si poradili s TJ Dolný Újezd. Zasa prišiel posledný zápas skupiny a Iskra nezvládla zápas s VK Lanškroun, ktorý sa pasoval za favorita skupiny. Lenže pri rovnosti bodov, s lepším skóre v konečnom účtovaní Hnúšťanky vyhrali skupinu a na veľké prekvapenie turnaja postúpili do nedeľňajších finálových bojov o 1.-4. miesto. V prvom nedeľňajšom stretnutí proti Olomoucu nastúpili dievčatá s veľkým odhodlaním, možno príliš veľká snaha im neodvolila súperky poraziť v dramatickom zápase, v ktorom dlho v prvom sete viedli niekoľkobodovým náskokom. Po prehre nastalo v družstve veľké sklamanie a objavili sa i slzy. Dôležité bolo rýchle zabudnúť na prehru a pokúsiť sa o reparát v boji o 3. miesto proti TJ Svitavy. Celý prvý set sa niesol ešte v nesústredenosti, čo sa často prejavilo v koncovkách rozohier. Po prehratom sete Hnúšťanky bojovali o každý bod, ale nevedeli si poradiť s výborným servisom súperiek. Za stavu 17:23, po oddychovom čase Iskra zabrala a v dráme nakoniec vyhrala set 26:24. Tretí skrátený set začala Iskra dobre 3:0, súperky vyrovnali na 3:3, ale od tej chvíle už ovládli set a vyhrali 15:11 a tak i zápas o tretie miesto 2:1. Dievčatá si prebrali vytúžené medaily, pohár vecné ceny, šampus. Ďalším milým prekvapením bolo vyhlásenie kapitánky Ivany Belicovej v šestke najlepších hráčok turnaja.

Dievčatám patrí poďakovanie za ich bojovnosť a výkony, ktorými prekvapili účastníkov turnaja a vzorne reprezentovali nielen klub ale i mesto. Je to len príprava, takže by si mali vziať za príklad bojovnosť a odhodlanosť, ktorou si vydreli 3. miesto do nastupujúcej súťažnej sezóny. Prajeme im viacej takýchto príjemných športových zážitkov.

VK Iskra vyjadruje poďakovanie za sponzorstvo bez ktorého by nebolo možné uskutočniť tento zájazd primátorovi mesta Mgr. Michalovi Bagačkovi, Ing. Petrovi Kardošovi a súkromnej pekárni MIVEpek-Miroslav Juhás.