M SR OM I. trieda staršie žiačky

VK Iskra Hnúšťa – MVK Detva –

3:1(-22,17,18,11)

VK Iskra Hnúšťa :

E.Boľfová, N.Michalková, K.Jozefíková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, libero – K.Svinčiaková, (V.Strelníková)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar

Hnúšťanky vedomé si svojej prevahy nezačali odvetu sústredene, to sa ukázalo na rozháranom výkone, čo hostky využili na prekvapivé víťazstvo v úvodnom sete. Postupne si však domáce hráčky uvedomili, že by bolo dobré ukázať sa v inom svetle a ďalšie sety už nepustili zo svojej réžii.

Celkový výkon v zápase bol ako na hojdačke. Výborné volejbalové akcie domácich sa sem tam striedali s nepozornosťou a nedôslednosťou. Iskra vedomá si svojej hernej prevahy zapla na vyššie obrátky keď bolo potrebné a zasa spustila nohu s plynu, čo postačovalo na víťazstvo 3:1.

Keďže Iskre postačoval len set na úspešné zvládnutie baráže, druhý zápas nebolo potrebné hrať.

Dievčatám patrí poďakovanie za úspešné ukončenie sezóny i v takejto rozháranej sezóne postihnutej pandémiou a že sa po troch mesiacoch bez tréningu úspešne zhostili povinnosti odohrať baráž o udržanie sa v I. triede starších žiačok..

Teraz bude nasledovať pre družstvo znova prestávka a potom dievčatá čaká príprava do novej sezóny, v ktorej sa predstavia už v novej kategórii.